Mesajı Yanıtla

Sıcak!Vajinismus Tedavisi

Yazar
Dr.Esra Demir Yüzer
New Member
 • Toplam Mesaj : 3
 • Ödül Puanı: 0
 • Katılım Tarihi: 2017/07/28 14:09:35
 • Konum: Ankara
 • Durum: Çevrimdışı
2017/09/28 14:26:18 (permalink)

Vajinismus Tedavisi

 
Vajinismus, kadınların kendilerini istemsizce kasmaları sonucu cinsel ilişkinin gerçekleşmemesidir. Bu kasılmalar %90 oranla psikolojik %10 oranla ise fiziksel bazı bozukluklardan kaynaklıdır. Merak edilen ise vajinismus tedavisi nasıl yapılır sorusudur. Tedavi süreci öncelikle hastanın bu sorununu kabul edip çözüm için vajinismus merkezine gelmesi ile başlar. Hasta sorununu ertelemeden bu durumun farkına vardığında doktora giderse iyileşmesi daha kolay ve hızlı olacaktır. Çünkü çoğu kadın zamanla bu sorunu aşabileceğini kendine inandırır ve her denemede başarısız oldukça umutsuzluğa kapılır ve eşiyle ilişkilerinde sorunlar ortaya çıkmaya başlar. Kadın erteledikçe hem zamanından hem de mutluluğundan çalar.
Vajinismus tedavisi hastalığın psikolojik mi yoksa fiziksel mi olduğunun tespitinin yapılması ile devam eder. Eğer hastalık sebebiniz fiziksel yapı bozukluğunuzdan kaynaklı ise örneğin kızlık zarınızın yüksek kenarlı olması gibi bir sorunsa bu zar alınarak bu sorunu çözmüş oluruz. Buradaki önemli nokta çoğu kadın bu durumun sadece psikolojik olduğunu düşünüp, psikolog gezerek tedavi olmaya çalışmaktadır. Oysaki vajinismus tedavisi için jinekolojik bir muayene şarttır ve zar yapınız incelenmelidir. Sorununuz psikolojik ise işinde tecrübeli bir vajinismus doktoru bu sorunun temeline inip öncelikle evrenizi belirler. Evrenizin belirlenmesi önemlidir çünkü bu evreye göre doktorunuz tedavi uygulayacaktır. Eğer geçmişte bir taciz veya sıkıntılı bir doğum yaşadıysanız ya da buna benzer sebeplerden dolayı bir kasılma yaşıyorsanız, sıkıntının kaynağına inilerek tedavi edilmelisinizdir.
Vajinismus tedavisi denince çoğu kadının aklına gelen şeylerin doktorun yaptırıp yaptırmayacağıdır ve bu sebeple çekinirler. Tedavide ağrı veya acı hissetmezsiniz ve en önemlisi de muayene parmakla yapılmaz. Kısacası korkacağınız veya çekineceğiniz bir durumla karşılaşmayacaksınız.
 
 Vajinismus Evreleri
 
Primer
Bu evrenin temelini kişinin korkuları oluşturur. Daha önce hiç ilişki yaşamamış birey ilk ilişki anında kasılmalar yaşarlar ve ilişki gerçekleşmez. Genellikle bu kişiler jinekolojik muayeneye de giremezler.
 
Sekonder
Bu evrede kişi daha önce bir ilişki yaşamıştır fakat geçirdiği herhangi bir travma veya ağır doğum sonrasında ilişkiye girememe sorunu yaşar.
 
Disparoni
Bu tipte ise kişi ağrılı bir ilişki yaşar fakat bu ağrı gerçek de olabilir fakat bir diğer ihtimalle psikolojik olup ağrı varmış gibi de hissedilebilinir.
 
Vulvar Vestibulitis
Kızlık zarının alt kısmı aşırı hassas bir yapıya sahiptir ve bundan kaynaklı bir sıkıntı oluşmaktadır. Bu bölgeye uygulanan her türlü müdahalede ağrı oluşmaktadır ve bu nedenle cinsel ilişki sırasında acı, batma, aşırı derecede bir ağrı gibi şikâyetler oluşur. Bu evreler doktorunuzun yapacağı muayene ile anlaşılır ve vajinismus tedavisi bu evrelere göre şekillenir.
 
Vajinismus tedavisi için önemli noktalardan biri de hastanın yanlış bildiği bilgileri düzeltmektir. Çoğu kadında ilk gece korkusu vardır çünkü toplumda ilk gecenin acı ile geçeceğini ve kadının canının çok yanacağını anlatırlar. Kadın bu bilgileri bilinçaltına atar ve sonuç olarak ilk gece korkusu doğar. Kadınlar arasındaki bu ve bunun gibi birçok korkutucu rivayetler kişiyi fazlasıyla etkilediği için kasılmalar yaşar. Vajinismus doktoru cinsellikle ilgili doğru bilgileri aktarır ve en önemlisi kadının vajinasını tanımasına yardımcı olur. Genellikle kadınlar vajinalarıyla barışık değiller ve çoğu kadın vajinasına dokunamıyor bile. Doktor, hastanın olayı daha rahat kavrayabilmesi için 3 boyutlu maketlerle vajinanın yapısını anlatır ve yanlış bilgileri düzeltir. Kadının vajinasıyla barışmasını ve incelemesini sağlar. Vajinismus hastalarının bazıları penisin vajinaya giremeyeceğini düşünür ve buna en iyi cevabı da doktor maket aracılığı ile kadına gösterir ki kafasındaki soru işaretleri kalksın.
 
 
Tedavilerimiz bilişsel ve davranışsal olarak ikiye ayrılmaktadır ve tamamen bilimsel yöntemler kullanılmaktadır. Tedavilerde parmak egzersizleri gibi, hastaların korkulu rüyası olan tedavi teknikleri asla kullanılmamakta ve önerilmemektedir. Tedavi kolaylaştırmak yerine, aksine zorlaştırmaktadır. Bunun yerine, kegel egzersizleri gibi, vajinal kaslarınızı kullanmayı öğreten teknikler ile nefes egzersizleri gibi tedavide yardımcı teknikler kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra hipnoz gibi bilimselliği kanıtlanmış tekniklerde tedavilerimiz arasında yer almaktadır. Tedavinin kilit noktası ise tamamen doktorunuzun tavsiyelerine uymak ve bu sorunu yeneceğinize olan inancınızdır.
Sevgili hanımlar vajinismus bir hastalıktır ve tedavisi mümkündür.3D Vajinismus Tedavi Merkezimizde çok sayıda hastanın 3 gün gibi kısa bir sürede tedavisini tamamen bilimsel yollarla iyileştirdik. Çoğu hastadan bu sorunu ertelediği için pişmanlıklarını duyduk. Kısacası 3 günde vajinismus tedavisi mümkünken bu durumu ertelemeniz tamamen zaman kaybıdır.

 
Vajinismus Tedavi Fiyatı
Vajinismus tedavi fiyatı vajinismus hastaları tarafından fazlasıyla araştırılan bir konudur. Vajinismus tedavisi için standart bir fiyat yoktur. Hastanın hangi aşamada olduğu, tedavisi için nasıl bir yol izleneceği ve hangi yöntemin kullanılması gerektiği karar verilir ve sonrasında ortaya bir fiyat çıkar. Vajinismus tedavisi hastanın durumuna göre yani evresine göre uygulanır. Bazı hastaların evresi ileri düzeyde olabilir ve tedavisinde faklı yöntemler kullanılabilir. Hipnoz ile tedavi yöntemi uygulanabilir. Hasta sadece cinsel bilgilendirme terapileri ile de düzelebilir. Kısacası vajinismus tedavi fiyatı uygulanan tedavi yöntemi ile belirlenir.
 
 
 
 
 
 
 
AyşeEskişehir
New Member
 • Toplam Mesaj : 13
 • Ödül Puanı: 0
 • Katılım Tarihi: 2017/07/20 13:54:27
 • Durum: Çevrimdışı
Yanıt: Vajinismus Tedavisi 2017/10/12 15:23:16 (permalink)
Merhaba kızlar!
Çeşitli forumlarda tüp bebek ilgili konuları okuduktan sonra Biotexcom adlı kliniği hakkında çok yorumu buldum. Bu kliniğin sitesine girdim. Çok video gördüm. Mesela donör veritabanı hakkında videolardır. Bence Biotexcom’da geniş bir donör veritabanı var. Bunun dışında Fransadan arkadaşım orada yumurta donasyonu tedavini yapar. Transferi bekler şimdi. O, iki girişim için yani Çift Paketi seçti. Onun hizmetler hakkında bir sözleşmeyi imzaladıktan sonra da bu klinikte hep donör veritabanına girdiği bir izni aldığını bana anlatıyordu. Kızların hem de genç hem de güzel olduklarını söyledi. Kıbrıs’ta böyle bir şey yoktu. Bir donörü seçiyosum başkasını da veriyorlar. 
Guest
Super Member
 • Toplam Mesaj : 61777
 • Ödül Puanı: 0
 • Katılım Tarihi: 2014/12/18 17:22:41
 • Durum: Çevrimiçi
Yanıt: Vajinismus Tedavisi 2017/11/28 17:12:08 (permalink)
Merhaba, Ayşe hanım!
paylaşımınız için çok teşekkür ederim! Ben kendim Amerika'da ailemle yaşıyorum ve uzun zaman süre evliyim. Eşimle çocuğumuz çok istiyorduk ama sağlık problerimden dolayı doğal yöntemle gebe kalamam, maalesef. Bende polikistikover var. Sade tüpbebek tedavisi yardım edemez bunun için yumurta donasyonu yaptırmak zorundayım. Amerika'da çok merkez var ama burada da pek çok pahalı. Bundan dolayı başka ülkelerde merkezi eşimle aramaya başladık. İsviçre'de, Kıbrıs'ta, Gürcistan'da, Rusya'da arıyorduk. Hem pahalı hem de pozitif yorumların az sayısını bulabiliyorduk. BioTexCom hakkında çok okudum İnternette. Kliniğin sitesine girip çok video buldum. İnsanlar tecrübeleri hakkında anlatıyorlar. Türkçe yüzaltının olduğuna sevindim! Kendiniz girip bakabilirsiniz… ****://biotexcom.tr
 
Guest
Hızlı Yanıt: (Tam Sürümü Aç)
  Gösterilen rastgele karakterileri girin
Gönder
Bağlantı spamını engellemek için bazı kısıtlamalar uygulandı.
Mesajınızdaki URL ler, imzalar ve özel mesajlar kaldırıldı ta ki ...
 • 99999 gündür üye olmanız gerekiyor;
 • 99999 mesaj göndermeniz gerekiyor;
 • Mesajlarınıza en az 99999 puan almanız gerekiyor (mesajlarınızın değerlendirmesine göre)
 • En az 99999 ödül puanınız olması gerekiyor;
Git: