Mesajı Yanıtla

Sıcak!bebeğime hiçbi yakınlık hissetmiyorum

Yazar
Guest
Super Member
  • Toplam Mesaj : 60823
  • Ödül Puanı: 0
  • Katılım Tarihi: 2014/12/18 17:22:41
  • Durum: Çevrimiçi
2017/04/06 14:16:28 (permalink)

bebeğime hiçbi yakınlık hissetmiyorum

2 ay önce ilkkez anne oldum. isteyerek hamile kalmama ramen oğlum doğduktan sonra ona hiçbi yakınlık hissetmiyorum. hamilelik tede annelik duygusu yoktu. doğuncada değişmedi. ağladığı zaman kaçmak istiyorum altını değiştirirken tiksinti geliyo hiç hevesim yok.ilk başta loğusalıktan sandım ama 2 ay oldu geçmesi gerekmezmi? nolur bi akıl verin kimseye söyleyemiyorum bana vicdansız derler diye
Guest
Super Member
Yanıt: bebeğime hiçbi yakınlık hissetmiyorum 2017/04/06 14:19:50 (permalink)
Vicdansızlık değil tabi ama zor bir hamilelik ve doğum geçirmiş olablirsin. biraz ele avuca gelsin seversin. Anneciğin hayattaysa ondan yardım al biraz değilse kız kardeşin teyzen ya da bir psikilolga git derdini anlat. o dana minnacık bir melek. Zorluk çekiyorsan kocan biraz üzerinden yğk alsın. sende bebeği güzellikleriyle meşgul ol.
birde bol bol emzir 
Guest
Super Member
Yanıt: bebeğime hiçbi yakınlık hissetmiyorum 2017/04/06 20:20:13 (permalink)
üzülmeyin şu an onu sevmek değil aksine sevmemek için bir çok sebebiniz var fiziksel olarak. Çünkü sürekli talep eden ama hiç bir karşılık vermeyen küçük bir canavar gibi. iki ay daha sabredin size gülücükler vermeye başlayacak. Çok çok emzirin arkadaşın dediği gibi aranızdaki bağı güçlendirecektir. Kendinizi asla mecbur hissetmeyin diğer anneler gibi olmaya . o mükemmel anne figürü kocaman bir yalan unutmayın. Kim sever ki tuvalet kokusunu
Allah aşkına... Ben de çocuk kusunca başka odaya kaçıyorum mesela. Eşim hallediyor sağolsun. ay çocuk doğunca bütün acılarımı unuttum falan... Yalan bunlar... Ben hatırlıyorum. Gözümü açtığımda bebeğimi sormadım tek diyebildiğim canım çok acıyor, olmuştu. ağrı kesici etki edene kadar da yüzüne bakma arzusu duymadım yalan değil. Ama şimdi ayrı kaldığımda içim acıyor bir kaç saat kafi... Unutmayın insansınız, anneler de insandır. Ve emin olun bebeğiniz size zamanla sevmeyi öğretecektir. Onlar sevilmek için yaratılmışlar. Özel bir kabiliyetleri var bu konuda önce mesuliyet hissediyorsunuz sadece ama sonraları seviyorsunuz işte anlamadan... Şu an için onun size muhtaç bir varlık olduğunu unutmayın yeter. Ayrıca bence psikolojik yardım almayı ihmal etmeyin. Doğum sonrası sendromu yaşıyorsanız eğer zamanında tedavi edilmezse değil iki ay ömür boyu devam edebiliyor. Annemden biliyorum. hala pek sevmez beni :P
Guest
Super Member
Yanıt: bebeğime hiçbi yakınlık hissetmiyorum 2017/04/07 07:55:14 (permalink)
Merak etme benimde kızım 9 aylıktı ve bende aynı senin söylediğin şeyleri hissemiştim. Bebeğime karşı hiç bir yakınlık hissetmiyordum fakat daha sonrasında herşey düzeldi. Büyüdükçe sana olan bakışları anlam kazandıkça kıyamıyosun ve o annelik duygusunu hemen alıyosun kendine. Eğer çok zorlanıyosan hep şunu düşün. Şimdi şu an bebeğime bişey olsa ne yaparım ? Nasıl tepki veririm ? Veya gerçekten onu kaybettiğini hayal et. Emin ol bu ona sarılmanı sağlıyor. İnşallah seninde problemin benimki gibi yakın zamanda düzelir sevgili arkadaşım. 
Guest
Super Member
Yanıt: bebeğime hiçbi yakınlık hissetmiyorum 2017/04/07 09:00:34 (permalink)
bence mutlaka bir psikoloğa görünün bu çok normal bir durum değil ve mutlaka eşinize durumu anlatın tek başınıza bu durumun ustesinden gelmeye çalışmak hem size hem de yavrunuza zarar verir
Guest
Super Member
Yanıt: bebeğime hiçbi yakınlık hissetmiyorum 2017/04/07 09:17:03 (permalink)
Doğum sonrası depresyonu olabilir. Kesinlikle bir psikiyatr ve psikoloğa dr. gidin. Doğum sonrası,  bazı annelerde görülebilen bir durum. 
Guest
Super Member
Yanıt: bebeğime hiçbi yakınlık hissetmiyorum 2017/04/07 09:36:01 (permalink)
ONUN SANA İHTİYACI VAR ONU SEVECEKSİN:)
Guest
Super Member
Yanıt: bebeğime hiçbi yakınlık hissetmiyorum 2017/04/07 09:49:14 (permalink)
Sakın üzülme.Benimde başıma gelmişti.Zamanla geçiyor ama kendini daha iyi hissetmek için tabiki bir psikoloğa görünmen çok iyi olur.Ben İlk 40 gün birisi onu benden alsa hiç umursamazdım o denli zor bir doğum zor bir bebekti oğlum.Şimdi ise gözümün bebeği bakmaya kıyamadığım,öpmeye doyamadığım.Hepsi geçecek.Sadece sabır ve yardım.Sevgiler..
Guest
Super Member
Yanıt: bebeğime hiçbi yakınlık hissetmiyorum 2017/04/07 09:52:58 (permalink)
aynı durum bendede olmuştu.hatta anneme al birazcık büyüt bana öyle ver demiştim.ama ne oldu biliyomusunuz 2.5 aylıkken oğlum kasık fıtığı ameliyatı oldu ağla ağla öldüm.o gün kalbime ılık ılık bişey aktı sanki.bi dahada hiçç zor gelmedi ona bakmak.gece 40 defa kalksamda, hiç uyumasamda zor gelmedi.allah ona sağlık versin gerisi geçiyo.şimdi "anneciğim senin tadın hiçbişeye benzemez" diyen çok tatlı bir oğlum  var.
Guest
Super Member
Yanıt: bebeğime hiçbi yakınlık hissetmiyorum 2017/04/07 10:09:39 (permalink)
kimeriklik olabilir. çocuğuna önce bi genetik test yaptır
Guest
Super Member
Yanıt: bebeğime hiçbi yakınlık hissetmiyorum 2017/04/07 10:31:27 (permalink)
Bir  psikoloğa git tatlım. o daha küçücük bir melek sana ihtiyacı var. anne kokusuna, senin kollarında güvende olduğunu hissetmeye ihtiyacı var. biraz sıkıntılar yaşamışsın anladığım kadarı ile hamilelik süresince. onu yenmeye çalış, yıllarca bebeği olsun diye bekleyenler var onları düşün, bak Allah sana sağlıklı bir evlat vermiş al koynuna, sarıl,öp, kokla onunla zaman geçir. Bende anneyim oğlum 3 yaşında her işten eve geldiğimde '' hoşgeldin annecim, seni çok seviyorum.'' diyor. nasıl güzel bir mutluluk anlatamam. Bir arkadaşım 6 aylık hamile iken bebeğini kaybetti zorunlu ölü doğum yaptı :( bebeğinin mezarını bile bilmiyor ama dediği şu onun yüzünü görmeden onu çok sevdim ama Allah benden daha çok sevdi aldı diyor. Hergün onun için ağlıyor 9 ay geçti aradan ama hala doğsaydı şu kadar aylık olacaktı, ek gıdaya başlayacaktı diyor. Sen annesin toparlan kendine gel tatlım. Sen güçlü bir annesin bununda üstesinden gelebilirsin. 
Guest
Super Member
Yanıt: bebeğime hiçbi yakınlık hissetmiyorum 2017/04/07 10:51:30 (permalink)
wow wow haram
Guest
Super Member
Yanıt: bebeğime hiçbi yakınlık hissetmiyorum 2017/04/07 11:27:11 (permalink)
BEBEK BELKİ SENİN DEĞİLDİR DNA TESTİ YAPTIR :(
Guest
Super Member
Yanıt: bebeğime hiçbi yakınlık hissetmiyorum 2017/04/07 12:18:11 (permalink)
Kimerikliğin bebekle anne arasında ki vicdani ve duygusal bağa bir manisi yok aklınız karışmasın kimeriklik bir dna ilişkisidir.
Çok nadiren gerçekleşen kimerizm durumunda iki yumurta ve iki spermin birleşmesinden oluşan 2 adet döllenmiş yumurta daha sonra birleşerek tek bir fetus meydana getirirler. Oluşan fetus yani daha sonra doğan bebek aslında iki kardeşin genetik yapısından ve dokularından oluşan tek bir canlı gibidir. Kimerizm olayıyla meydana gelen bu canlıya "kimer" veya "kimerik insan" adı verilir. yumurta hücresi ve 2 sperm hücresi olmak üzere toplam 4 hücrenin birleşmesi ile meydana gelen bir canlı sözkonusudur (tetra: dört).Kimerizm (chimerism) nedeniyle karışıklığa neden olan bir diğer tür olay da bebeğin annesine ait olup olmadığının araştırıldığı durumlar. (kimerizm testi) Kimerik insan yetişkin yaşa gelip hamile kaldığında doğacak bebek normalde kimerik olmayacaktır ve annenin yumurtalığından gelen hücre ile babadan gelen spermin birleşmesinden oluşan bir genetik yapıya sahip olacaktır. Annenin vücudunda farklı dokularda 2 ayrı genetik yapı mevcuttur ancak bebek bunlardan sadece birisini almıştır. Bebek anneye ait mi diye yapılacak bir genetik araştırmada anneden alınan genetik materyal bebek ile farklı çıkabilir. Anneden alınan başka bir doku örneği bebek ile aynı da çıkabilir.

Çocuklarının annesi olamayan kadın

Bayan Lydia Fairchild iki çocuk doğurmuş, üçüncüsüne hamileydi. Buna rağmen, 2002 yılında boşanmaya kalktı. Mahkeme, her boşanma davasındaki gibi, çocukların biyolojik babasının DNA analizi ile kanıtlanmasını istedi. Anne, baba ve iki çocuk bir klinikte kan verdiler. İki hafta sonra mahkemeden aldıkları bir mektup, bayan Fairchild’ı şaşkına çevirdi. Eşi, çocukların babasıydı, ancak kendisi ne birinin, ne de ötekinin annesiydi. Sonuca itiraz etti elbette. Testler bir başka laboratuvarda yinelendi. Sonuç aynıydı.

Çocukları doğurduğunu gösteren hastane kayıtlarını delil kabul edilmeyen Lydia, bir anda kendisini, soybağını değiştirmek ve çocuk kaçırmakla suçlanır buldu. Ortada DNA gibi çok ileri bir teknolojinin sonuçları vardı. Lydia çocukların annesi değildi. Bu gelişmeler yaşanırken üçüncü çocuğunu doğurmak üzere hastaneye yattı. Mahkeme, doğum sırasında çocuktan ve anneden kan alınarak DNA analizi yapılmasını istedi. Sonuç bir felaketti. Bebek, diğer iki çocuğun kardeşiydi. Baba, onun da babasıydı. Ancak Lydia, bilirkişi huzurunda doğurduğu son çocuğun da annesi değildi. Önceki suçlamalara, yasal olmayan yollarla rahim kiralayarak gelir elde etmek gibi bir yenisi eklendi. Savcılık, her üç çocuğun bir sosyal hizmet kurumuna yerleştirilmesini talep etti.

Bayan Lydia Fairchild’ın avukatı Alan Tindell, durumu genetik uzmanı bir arkadaşıyla tartışmasaydı, o da 1998 yılında New England Journal of Medicine adlı bilimsel dergideki makaleye rastlamamış olsaydı, kadının yeryüzünde bilinen 50 kadar kimerik insandan biri olduğu, yani tek bedende birden fazla tipte DNA profiline sahip olabileceği, kimsenin aklına gelmeyecekti. Mahkeme, öne sürülen gerekçeyi kabul etti. Lydia’nın incelenebilecek tüm dokularında DNA analizi yapılmasını istedi.

Cilt, saç, kan ve yanak içi hücrelerinin DNA’sı çocukların annesi olamayacağını gösteriyordu ama, rahim içinden alınan hücreler bir anda her şeyi değiştirdi. Buna göre, Lydia, her üç çocuğun da annesiydi.

Bayan Lydia Fairchild’ın duruşmalarla geçen üç yıla yakın kabusu böylece bitti. Nihayet kocasından boşanabildi ve çocuklarına devlet yardımı bağlandı.
Guest
Super Member
Yanıt: bebeğime hiçbi yakınlık hissetmiyorum 2017/04/07 13:16:14 (permalink)
Hayat her zaman sınavlarla doludur. Bazen o kadar çok zorlanırsın ki herşeyden bıkarsın. Karamsar biri haline gelirsin. Ama biliyor musun sabır herşeyin üstesinden gelir. Allah'tan sabır dile ki elbet sende anlayacaksın aslında ne kadar çok sevdiğini ve onun seni ne kadar çok sevdiğini. Zaman herşeyin ilacıdır derler ya gerçekten de öyle. Sen kendine daima şans ver ve unutma ki sadece sen başarabilirsin. Herşey aslında bizlerin elinde sevmek ve sevmemekte. O yüzden önce kendinden vazgeçme ve sonra bebeğinden. Pozitif ol ve bebeğinin bütün kötü şeylerini sevmeye çalış. Örneğin; bebeğin altını pislemişse onunla konuşarak pozitif olarak altını değiştir. Onu güldürmeye çalış. Ki gülmek daima huzur ve mutluluk verir. Sebepsiz yere bile olsa. Hayat işte anlamaya çalışsan anlayamazsın. Yaşamaya gelirsek zaten yaşıyoruz. Gülümse ve gülümset... 
Guest
Super Member
Yanıt: bebeğime hiçbi yakınlık hissetmiyorum 2017/04/07 14:03:46 (permalink)
Klasik doğum sonrası depresyon. Profesyonel yardım alın, aksi takdirde depresyon derinleşir ve tedavisi zorlaşır, basit ilaçlar kullanarak kısa zamanda toparlarsınız. Geçmiş olsun. 
Guest
Super Member
Yanıt: bebeğime hiçbi yakınlık hissetmiyorum 2017/04/07 14:32:17 (permalink)
onlar bizim canımızdan bir parça sizler nasıl annesiniz ya vicdansızlar
Guest
Super Member
Yanıt: bebeğime hiçbi yakınlık hissetmiyorum 2017/04/07 16:12:24 (permalink)
ENDİŞELENECEK DURUM YOK ANNELİĞE HAZIR OLMAYAN, SIKINTILI HAMİLELİK GEÇİREN YADA EVLİLİĞİ VEYA AİLE İÇİ HUZURSUZLUĞU OLAN ANNELER PSİKOLOJİK DOĞUM SONRASI DEPRESYONA GİRER ÇOCUKTAN TİKSİNİR ÇOCUĞU KABULLENMEZ GÖRMEK İSTEMEZ SAHİPLENMEZ 
BUNUN İÇİN PSİKOLOĞA GİTMEK GEREKİR BABA İLE BİRLİKTE VE DÜZENLİ OLARAK BAZEN ANNE EŞİNDENDE TİKSİNEBİLİR
Guest
Super Member
Yanıt: bebeğime hiçbi yakınlık hissetmiyorum 2017/04/07 16:17:56 (permalink)
sevgili anne, herkesin iddia ettiği gibi her kadn anne doğmaz, anne olur...iç güdülerimizin bize çocuğumuzu seveceğimizi söylediği de o kadar doğru değil aslında. aksine doğumdan sonra hızla çekilen hormonlar yüzünden değil çocuğuna sevgi , başka hiç bir şey de hissedemeyebilirsin. İlk çocuğunsa hele, hayatın hızla değişti, muhtemelen çok kaygılısın ve ne hissettiğini anlayamıyorsun...ilk başta bana da sorsalar sevgi mi çocuğu hayatta tutmaya odaklanmak mı diye, ben de ikincisini seçerdim.şimdilik bence sevgi meselesini kafandan çıkar, merak etme bebeğinle arandaki bağ zaman geçirdikçe güçlenecek...ama eğer kendini çok çok kötü hissediyorsan psikolojik destek almaktan çekinme...ve korkma bu cümleleri kuran ilk anne sen değilsin...ayrıca iki ay çok kısa bir süre...sevgiler
Guest
Super Member
Yanıt: bebeğime hiçbi yakınlık hissetmiyorum 2017/04/07 16:20:08 (permalink)
BİR PSİKİYATRİST YA DA PSİKOLOĞA GİT, SANA VE BEBEĞİNE PROFESYONEL OLARAK DAHA ÇOK YARDIMCI OLURLAR. AİLE DESTEK SİSTEMLERİNİ(ANNE,TEYZE, ABLA VB.) KULLAN ENDİŞE ETME GEÇİCİ BİR SÜREÇ AMA YARDIM ALMALISIN.
Guest
Super Member
Yanıt: bebeğime hiçbi yakınlık hissetmiyorum 2017/04/07 16:32:03 (permalink)
KESİNLİKLE BİR TEST GEREKİR HAYVAN BİLE DÜNYA GETİRDİĞİ YAVRUSUNA HEMEN KOL KANAT OLUYOR

Guest
Super Member
Yanıt: bebeğime hiçbi yakınlık hissetmiyorum 2017/04/07 21:32:06 (permalink)
bence de bu his geçici benim oğlum 21 aylık ve şu an ona ne kadar kızsamda ne kadar yorulsamda koşup gelip sarıldığında dünyalar benim oluyor.
Hiç bir hediye , hiçbir ödül, hiçbir tatil, hiçbir tatlı vs ondan daha çok mutluluk ve huzur veremez.emin ol şu an sende zor bir süreç atlattın ikinizin de birbirinize ihtiyacınız var.sen sevgini onunla paylaşacaksın o da senin sevginle büyüyecek. o büyüyüp sana sevgisini gösterdikçe sen mutlu ve huzurlu olacaksın.
o minik elleri bırakmak istemeyeceksin.
bol bol emzir bol bol sarıl dokun bu ikinize de iyi gelecek.
sevgiyle kal...
Guest
Super Member
Yanıt: bebeğime hiçbi yakınlık hissetmiyorum 2017/04/18 15:49:40 (permalink)
Bende kızıma karşı öyleydim günde bir defa altını değiştirip arkamı döner uyurdum 40 ı çıkmaya yakın bunu önce kendime itiraf ettim onun benden başka kimsesi yok onu ben bu hayata getirdim diye. Şuan 5 yaşında, oğluma hamileyim ve biliyo musun kızım 2 yaşındayken babasından  ayrıldım çalıştım biraz kızımı büyüttüm ve tekrar evlendim. Ama kızımı hiç bırakmadım çünkü gerçekten de onun benden başka kimsesi yok senin bebeğininde öyle ne olacağımız belli değil bebeğin senin kanın canın sorgulamadan sarılmalısin..
Guest
Super Member
Yanıt: bebeğime hiçbi yakınlık hissetmiyorum 2017/04/22 12:35:21 (permalink)
acilen psikolojik yardım almalısın

Guest
Super Member
Yanıt: bebeğime hiçbi yakınlık hissetmiyorum 2017/04/26 15:54:17 (permalink)
Guest
Doğum sonrası depresyonu olabilir. Kesinlikle bir psikiyatr ve psikoloğa dr. gidin. Doğum sonrası,  bazı annelerde görülebilen bir durum. 

PSİKOLOG DR NE ? PSİKOLOG DR DEĞİL Kİ . PSİKİYATRİST DOKTORDUR SADECE
Guest
Super Member
Yanıt: bebeğime hiçbi yakınlık hissetmiyorum 2017/05/15 12:14:29 (permalink)
senin gibi ana olmaz olsun kadınların yüz karası insan çocuğundan iğrenir mi.Hayvanlar bile hayvan haliyle doğar doğmaz yavrusunun her tarafını yalayıp kurutuyor.
Guest
Super Member
Yanıt: bebeğime hiçbi yakınlık hissetmiyorum 2017/05/21 23:14:47 (permalink)
Ben de 5 ay once dogum yaptim. Dogdugu gibi odadan cikardilar. Kimlik falan da takilmamisti. O sira baska bir dogum da vardi. Dogumda karisti suphesinden dolayi yaptigim 3 dna testi sonrasi pozitif cikmasina ragmen Bebegim oldugunu hissedemiyorum. Sadece bakicilik yapiyorum. Cok yiprandim. Cok agir. Yakinlik hissedememek cok yipratici
Guest
Super Member
Yanıt: bebeğime hiçbi yakınlık hissetmiyorum 2017/06/05 19:42:28 (permalink)
Hayatınızda çok ciddi değişiklikler oldu, bu kısa süre içinde alışamadınız. Vicdansızlık değildir bu kesinlikle, paylaşın. Sadece kendi kendinize düşünmeye ve yakın hissettiğiniz biriyle konuşmaya ihtiyacınız var bence. Bazı kişilerin yazdığı saçma sapan yorumlara aldırmayın.
Herkes aynı olacak aynı hissedecek diye bir kural yok, fabrika üretimi ürün değiliz biz, birbirimizden farklıyız. "Anne gibi hissetmiyorum" diye kendinizi suçlamayın. Hissettiklerimiz, düşüncelerimiz farklı olduğu için psikologlar var ve inanın problemlerimizi çözmemizi çok ama çok kolaylaştırıyorlar.
Guest
Super Member
Yanıt: bebeğime hiçbi yakınlık hissetmiyorum 2017/06/06 16:11:55 (permalink)
YAZILARI okurken inanamadım 1-Kendinizi suçlamaktan vazgeçin 
                                              2- Hayatı ve yaşamı sevin ve düşünün o minik bir canlı bırakırsanız da yaşar lakin sevgidir onu yücelten ,fark katan akıl veren.
                                              3- Çocugunuzu bol bol kucaklayın,emzirin buna ihtiyacı var.Psikolojik destek alın ve yazın bu düşüncelerinizi sonra okuyun.
                                             4-Nefes çalışmaları yapın,geçmiş yaşamınızda anne ile sorunlarınız olmuş olabilir.Acısını yeni doğan bebeğinizden almayın o bir melek 
                                           Allah yardımcın olsun büyük günah işliyorsun ve dindar biri degilim aslında :))

Guest
Super Member
Yanıt: bebeğime hiçbi yakınlık hissetmiyorum 2017/06/19 13:16:58 (permalink)
bunlar geçici dönem  o melek seni annesi olarak seçti ve sana geldi. şükret hiçbir engeli yok. şükret anne olabildin. şükret bir can verdin dünyaya. unutma cennet annelerin ayakları altındadır. bu sınavlardan geçtiğimiz içindir belkide.

birçok kişi evlat sahibi olabilmek için varını yogunu harcıyor. sadece şükret ve sabır dile allahtan geçici bir dönem de çok takılma.
Guest
Hızlı Yanıt: (Tam Sürümü Aç)
  Gösterilen rastgele karakterileri girin
Gönder
Bağlantı spamını engellemek için bazı kısıtlamalar uygulandı.
Mesajınızdaki URL ler, imzalar ve özel mesajlar kaldırıldı ta ki ...
  • 99999 gündür üye olmanız gerekiyor;
  • 99999 mesaj göndermeniz gerekiyor;
  • Mesajlarınıza en az 99999 puan almanız gerekiyor (mesajlarınızın değerlendirmesine göre)
  • En az 99999 ödül puanınız olması gerekiyor;
Git: