Mesajı Yanıtla

Sıcak!Yaşlı anneme bakarken her gün lanet okuyorum

Yazar
Guest
Super Member
  • Toplam Mesaj : 60428
  • Ödül Puanı: 0
  • Katılım Tarihi: 2014/12/18 17:22:41
  • Durum: Çevrimiçi
2017/03/17 10:38:43 (permalink)

Yaşlı anneme bakarken her gün lanet okuyorum

Öncelikle okuduktan sonra nolur beni suçlayıp sen ne biçim evlatsın demeyin :( hasta ve yatalak bi annem var tuvalete gidemediği için altını ben değiştirmek zorunda kalıyorum. ama her seferinde midem bulanıyo öğürüyorum. her gece yatmadan önce Allaha dua ediyorum artık annemin canını al diye. o bana bakmış büyütmüş ama ben ona bakarken lanet okuyorum. anneme bakmak için evlenmedim, arkadaşlarımla da görüşemiyoruz. iyice psikolojim bozuldu :(
Guest
Super Member
Yanıt: Yaşlı anneme bakarken her gün lanet okuyorum 2017/03/17 11:22:30 (permalink)
Hayatım bunlar hep sekssizlikten en yakın zamanda birini bul ve sonsuz huzura kavuş
Guest
Super Member
Yanıt: Yaşlı anneme bakarken her gün lanet okuyorum 2017/03/17 11:29:42 (permalink)
öncelikle annene geçmiş olsun. bu şekilde düşünmen çok yanlış. bence zamanını doğru kullanarak her şeye vakit ayırabilirsin. annene de bakabilirsin, biriyle de arkadaşlık yapabilirsin. sen mutsuz olursan başkasını da mutsuz edersin.
Guest
Super Member
Yanıt: Yaşlı anneme bakarken her gün lanet okuyorum 2017/03/20 08:17:02 (permalink)

Guest
Super Member
Yanıt: Yaşlı anneme bakarken her gün lanet okuyorum 2017/03/20 08:53:43 (permalink)
SEVGİSİZLİK NEFRETİ DOĞURUYOR. ANNENİZİN ALTINI ALIRKEN SEVGİ DUYSANIZ O KOKU SİZİ O KADAR TİKSİNTİ VERMEZ. BEBEĞİN KAKASINDAN TİKSİNEN ANNE HİÇ GÖRMEDİM. SEVGİ HER ŞEYİN BAŞI.

Guest
Super Member
Yanıt: Yaşlı anneme bakarken her gün lanet okuyorum 2017/03/20 09:23:31 (permalink)
seni bugüne kim getirdi.kendin büyüdün şimdi yeri göğü beyen miyorsun.yarın ne olacaksın.
Guest
Super Member
Yanıt: Yaşlı anneme bakarken her gün lanet okuyorum 2017/03/20 09:32:25 (permalink)
başını yastığa koyarken huzur bulabiliyor musun yazıklar olsun o senin altını midesi bulanmadan değiştirdi senden evlat olmaz
Guest
Super Member
Yanıt: Yaşlı anneme bakarken her gün lanet okuyorum 2017/03/20 09:48:47 (permalink)
Öyle Demeyin. Başına Gelmeyen Bilmez. ALLAH Sabır Versin. Vade Gelmeden de kimse bu dünyadan gitmez. Ama SABR Her Zaman Önemli. Evet Sabırsız Olmak Zor
Guest
Super Member
Yanıt: Yaşlı anneme bakarken her gün lanet okuyorum 2017/03/20 10:02:04 (permalink)
Yasattigini yasamadan olmeyeceksin cocugundan aynisini goreceksin...
Guest
Super Member
Yanıt: Yaşlı anneme bakarken her gün lanet okuyorum 2017/03/20 10:18:47 (permalink)
her şeyin sırası var sende yaşlanacaksın..
Guest
Super Member
Yanıt: Yaşlı anneme bakarken her gün lanet okuyorum 2017/03/20 10:21:55 (permalink)
İntihar et kurtul
Guest
Super Member
Yanıt: Yaşlı anneme bakarken her gün lanet okuyorum 2017/03/20 10:25:53 (permalink)
yanlış düşünüyorsun belki sen doğduğunda o da senin altını değiştirirken öğürüyordu kusuyordu ama evladı olduğun için buna katlandı bence sende sabır ve metanetle son an a kadar beklemelisin. O olmadığında emin ol onu çok ararsın . onu bu zamanda daha çok sevmeli ve şefkat göstermelisin. sen zamanında nasıl ona muhtaçsan o da şuan sana muhtaç . 
Guest
Super Member
Yanıt: Yaşlı anneme bakarken her gün lanet okuyorum 2017/03/20 10:31:51 (permalink)
Sevgili arkadaşım..
Cennet annelerin ayakları altındadır.annen seni 9 ay karnında taşıyıp şu yalan dünyaya getirmiş.ve belirli bir yaşa kadar annen de senin pisliklerini temizlemiş.acaba onun hiç miğdesi bulanıp tiskinmedi mi tam tersi o koku ona sanki bir parfüm gibi gelmiştir.unutma yaradanın insan oğluna vermiş oluğu her hastalık veya hastalar sadece sınamak içindir.şu yalan dünyada sabır edeceksin ki gerçek dünya olan ahirette ise mükafatı olan cennete nail olacaksın.bazı arkadaşların dediğide doğru eger hayatında bir kişi olan herşeye başka bir gözle bakar ve daha mutlu olursun.unutma o dünya tatlısı annen vefat ettiği zaman ya resimlere bakıp keşke yanımda olsaydın dersin yada rüyanda bile görmediğin zaman için içini yerdi..Lütfen annenin kıymetini bil..allah kolaylık versin.
Guest
Super Member
Yanıt: Yaşlı anneme bakarken her gün lanet okuyorum 2017/03/20 10:36:54 (permalink)
Hayır sana beddua etmiyorum.Sadece seni doğru düşünmeye çağırıyorum.Annene beddua etmen işlerinin iyice zor ve içinden çıkmaz bir vaziyete getiriyor. sen kendin ne kadar güzel diyorsun annen seni doğurup büyütmüş o senin altını temizlerden sana beddua etmiyordu.Kendi yaşantını kendin çekilmez bir vaziyete getirmişsin evlense idin çocuğun olacaktı onun altını temizleyeceksin. Düşün annende senin çocuğun ona şevkat ile yaklaş bak işlerin ne kadar kolay olacak sen ne kadar huzura kavuşacaksın. Etrafınla arkadaşlarından uzaklaşma onlar seni çoklamaz sana destek olurlar. Çünkü hepimiz o teraziden geçeceğiz.Evet yatalak bir hastaya bakmak zor Rabbim yardımcın olsun ama mükafatı fazla bunu bilesin. Rabbim yar ve yardımcın olsun.
Guest
Super Member
Yanıt: Yaşlı anneme bakarken her gün lanet okuyorum 2017/03/20 11:19:38 (permalink)
Arkadaşlar ne kadar kötü yorumlar böyle hele intihar et diyen sen gerçekten sorunlusun git tedavi ol. Ben hem annesine hem babasına yıllarca bakmış biriyim. Üç kardeşin en küçüğüyüm ve evlenmediğim için bütün sorumluluk bana kaldı 1 ay öncede 90 yaşında babamı kaybettim ve ben 47 yaşındayım ayrıca çalışan bir bayanım. Şimdi sana geleyim güzel kardeşim seni damdan düşen anlar buradaki henüz böyle bir deneyim yaşamamış arkadaşlar değil. Öncelikle tavsiyem mutlaka bir plan hazırla kendine annenin bakımı arasındaki boşluklarda sen arkadaşlarına gidemesen de sen onları evine çağır ama sakın haa sürekli dert yananları değil iyimser ve neşeli olanlarla görüş böylelerini bul. Ayrıca ayda iki kere dışarı çıkmaya çalış, birinden rica et annenin yanında dursun 3- 5 saat... gibi olanaklarını zorla gibi rahatlaman için tavsiyelerde bulunabilirim. Birde kendini suçlu hissetme böyle düşündüğünden dolayı bunları bende düşündüm zamanında... Sevgilerle
Guest
Super Member
Yanıt: Yaşlı anneme bakarken her gün lanet okuyorum 2017/03/20 11:22:54 (permalink)
Bence yaptığın çok yanlış sen bu yaşa nasıl geldiğini hiç düşündünmü kim bilir kaç gece uykusuz kaldı başında yemedi yedirdi giymedi kızım bunu sever kızım bunu giyer diye ama bir kez daha görülüyorki herşeyin hayırlısını versin Rabbim kız yada erkek evlat fark etmiyo eğer inancın varsa düşünki bu da senin bir imtihanın 
Guest
Super Member
Yanıt: Yaşlı anneme bakarken her gün lanet okuyorum 2017/03/20 11:31:25 (permalink)
İNNALLAHE MEAS SABİRİN..(ALLAH SABIR EDENLERLE BERABERDİR..)
Yaradan şu ayeti kerimesini hep aklında tut..
Bir kulum bir kuluma acı yaşattığı ve çektirdiği an.
O acının aynısını çektirmeden o kulumun canını almam diyor..
Guest
Super Member
Yanıt: Yaşlı anneme bakarken her gün lanet okuyorum 2017/03/20 11:41:36 (permalink)
Zor bir durum. Yaşamayan bilmez ve seni anlayamaz. Ama bazen istesek de istemesek de hayatın bize yüklemiş olduğu bazı yükleri taşımak zorundayız. Engelli dünyaya gelen çocuk, yatalak ebevyn hatta eş. Kimse bu durumla başbaşa kalmak istemez ama Allah da kimseye kaldıramayacağı yükü yüklemez. Sınavını geçmek senin sabrına bağlı. Dirayetli ol. Benim büyüdüğüm yerde bir komşumuz var hasta oğlu engelli ve 30 yaşını geçti babası da 65 yaşlarında. Ama inan içinden isyan ediyorsa da arada hiç dışarıya belli etmiyor. Hep çıkarıyor onu tekerlekli sandalyesi ile. Sırtında taşıyor arabaya bindirip gezdiriyor. Ki ufak tefek de değil hasta oğlu. 180 boy vardır. Buna rağmen hiç ihmal etmiyor bakımını. 
Guest
Super Member
Yanıt: Yaşlı anneme bakarken her gün lanet okuyorum 2017/03/20 11:52:08 (permalink)
ALLAH YAT VE YARDIMCIN OLSUN SENİ SUÇLAYAMAM
Guest
Super Member
Yanıt: Yaşlı anneme bakarken her gün lanet okuyorum 2017/03/20 11:55:08 (permalink)
maddi durumun müsaitse bir bakıcı tut bu bir suriyelide olabilir bu tür iş arayan çok, biz bunu denedik oldu biraz maddi sıkıntısı var iki  kardeş masrafları bölüşüyoruz ALLAH yardımcın olsun...

Guest
Super Member
Yanıt: Yaşlı anneme bakarken her gün lanet okuyorum 2017/03/20 12:01:19 (permalink)
Merhaba bu düşüncen acaba onu kaybettiğinde de aynı mı olacak ? Dua etki bir annen var.Benim eşim anne ve babasını 3 gün arayla kaybetti. adam 32 yaşında olsa bile 4 yıldır bunalımdan çıkamadı. Yat kalk dua et yaşadığına.Şu dediklerin sadece bunalımdan sıkıntıdan.Annenle konuş günde 1 saatliğe bile olsa dışarı çık.İmkanın varsa anneni de çıkar.Bu ikinize de iyi gelir.Allah annene sağlık sanada sabır ve sukunet versin.
Guest
Super Member
Yanıt: Yaşlı anneme bakarken her gün lanet okuyorum 2017/03/20 12:29:52 (permalink)
Yaşayan anlar çok zor bir durum...Büyüklerimize bakmak sahip çıkmak bizlerin görevi.Onları kimseye muhtaç etmemeliyiz. Maddi durumun  bunu kaldırırsa bakıcı bul yatılı ya da yarım zamanlı..o zaman hayatı da ıskalamadan ,psikolojin bozulmadan ve vicdanın rahat yaşarsın...Benim gibi...
Guest
Super Member
Yanıt: Yaşlı anneme bakarken her gün lanet okuyorum 2017/03/20 12:49:58 (permalink)
annen  o senin insan hiç annesine nefretle bakarmı seve seve yapmalısın allah korusun başına birşey geldiğinde yokluğunu hissedersen piskolojik destek almalısın 
Guest
Super Member
Yanıt: Yaşlı anneme bakarken her gün lanet okuyorum 2017/03/20 13:54:19 (permalink)
Bence yardımcı olacak biri, bir kardeş ya da bakıcı kendine zaman ayırmanı kolaylaştıracaktır. Hayatının elinden kayıp gittiğini düşünüyorsun muhtemelen, haksız da sayılmazsın. Ancak annenin sana ihtiyacı olduğu anlarda bunu istemeden yaptığını hissettirirsen inan ki hem onu üzmüş olursun, hem de sadece sıradan bir bakıcıya dönüşürsün. Anneni kaybettiğinde onca emek vermene ve fedakarlıklarına rağmen, ona karşı hissettiğin olumsuz hislerden dolayı kendini sorgular, keşke ile başlayan cümleler kurmaya başlarsın. Eğer bakımına yardımcı olabilecek kimse yok ve tüm bu işleri kendin yapmak zorunda kalıyorsan, bu işi biraz daha mekanik hale getirebilirsin. Yani bir gaz maskesi, plastik eldivenler, oda kokusu vs. gibi yardımcı elemanlar işini kolaylaştırabilir.
Guest
Super Member
Yanıt: Yaşlı anneme bakarken her gün lanet okuyorum 2017/03/20 14:32:04 (permalink)
allah yar ve yardımcın olsun,ya sabr dıyerek bakmalısın,benım annem de 6 yıldır yanım da kanser hastası ve ben calısıyorum ıkı tanede kucuk cocugum var esım var yanı bır cok sorumlulugum var ama annemı kımsenın elıne bırakmadan ben kendım yılmadan durmadan usanmadan bakıyorum her oglen yemek yedırmeye gıdıyom evıme ....allah bu dunyada sınavımızı basarı ıle sabr ıle verenlerden eylesın sakın ha sakın offf deme derın derın ohhhhhh dıyerek rahatlamaya calıs bır bırımıze duacı olalım allaha emanet olun...
Guest
Super Member
Yanıt: Yaşlı anneme bakarken her gün lanet okuyorum 2017/03/20 14:39:14 (permalink)
Allah benim canımı yatağa düşürmeden alsın inşallah. Hayatta en istemediğim şey bir başkasına yük olmak.
Size de sabır diliyorum. Size tavsiyem sosyalleşin. Kendinize az da olsa zaman ayırın. Bu üzerinizdeki stresi azaltacaktır.
Guest
Super Member
Yanıt: Yaşlı anneme bakarken her gün lanet okuyorum 2017/03/20 15:08:12 (permalink)
Öncelikle Çok Geçmiş Olsun Rabbim Annenize acil şifalar versin.Yaşadığınız  tabiki kolay bir şey değil sabır gerekiyor kesinlikle bütün yorumları okudum maneviyatı güçlü ve içinde allah korkusu olan arkadaşlarım ne kadar güzel açıklamalar yapmış hepsininde güzel yüreklerine sağlık bana tek ters gelen yorum intiharı öneren arkadaşım bunu yazarken hiçmi sunu düşünmedi acaba intihar eden bir kişinin ne dünyada ne de öbür dünyada olamayıp ortada bir yerde olacağını rabbimin verdiği canı onun alabileceğini tabiki konuşmak yaşamayanlar için çok kolay gelir yalnızca size söylemek istediğim su suan annenizin yerinde sizde olabilirdiniz öyle değilmi? sizin ölmenizi dualarla isteyen bir evladınızın olmasını istermiydiniz ? Rabbim yar ve yardımcınız olsun annenizinde sizinde yaşamınızı kolaylastırma yollarını arayın derim ve onun dualarını alın anne babanın bedduasını alan hiç bir evlat iflah olmaz sabırlar diliyorum
Guest
Super Member
Yanıt: Yaşlı anneme bakarken her gün lanet okuyorum 2017/03/20 16:19:33 (permalink)
MERHABA BENDİMDE ANNEM AYNI ŞEKİLDE YATALAK SÜREKLİ ALTINI ALIYORUM BAZEN BANADA OLYOR AMA BENİ BU YAŞA TGETRDIGI AKLIMA GELIYOR SONRA AKLIMDAN BİLE ONU GECRDGIM ICIN KENDIMDEN NEFRET EDIYORUM YANI COIK TAKILMA BUNLARA..ÇEKEN BİLİR DEMİŞLER AYNI ACIYLA SINAMADAN KIMSE ANLAMAZ HERKESİN DEERDİ KENDINE AGIR GERISININ DİLİ LAL KULAGI SAĞIR..
Guest
Super Member
Yanıt: Yaşlı anneme bakarken her gün lanet okuyorum 2017/03/20 16:49:48 (permalink)
Böyle düşünmen normal herkes her işi yapamaz sen en azından bunu içtenlikle dile getirip içini dökmüşsün lanet okuma ama kendine vakit ayır haftada 1 gün birini ayarla ve sende gez. hasta bakmak bıktırabilir sonu ve hafta tatili yok çünki. insan eti ağırdır.
Guest
Super Member
Yanıt: Yaşlı anneme bakarken her gün lanet okuyorum 2017/03/20 16:54:04 (permalink)
yazıkki o anneye senin gibi bir evlat getirmiş dünyaya... sana hayat veren bir anne için nasıl düşüncelerdir bunlar...yatalak olması senin o nu sevmene engelse eğer bence sen git bi tedavi ol..seni vicdanın affetsin.
Guest
Super Member
Yanıt: Yaşlı anneme bakarken her gün lanet okuyorum 2017/03/20 17:05:21 (permalink)
KİMSENİN SANA BEDDUA ETME HAKKI YOK, YAŞADIKLARINI BİLİYORLAR MI? BELKİ UYKUSUZ KALIYORSUN, BELKİ YEMEK YERKEN EN BASİTİ SU İÇERKEN AKLINA O GÖRÜNTÜ GELİYORDUR BURNUNA O KOKU. HERKES AYNI DEĞİLDİR. BOŞUNA CENNET ANNELERİN AYAKLARI ALTINDADIR DEMEMİŞLER. O "ANNE" OLDUĞU İÇİN SENİN ALTINI DEĞİŞTİRİRKEN SABRETTİ, BAKTI UYKUSUZ KALDI VE ŞİKAYET ETMEDİ. AMA SEN EVLATSIN AYRIM BURDA. DAYANAMAYABİLİRSİN, SABRI TÜKENEBİLİR, BELKİ DÜŞÜNCELERİNİ BURAYA YAZDIKTAN SONRA HEMEN PİŞMAN OLMUŞSUNDUR BUNU ASLA BİLEMEYİZ. ÖNEMLİ OLAN EVLAT OLARAK GÖREVİNİ YERİNE GETİRMEN. ZAYIF BİR ANINA DENK GELEN BU BUHRANI ATLATIRSIN İNŞALLAH. BURDA BİLİP BİLMEDEN HAKKINDA OLUMSUZ YAZAN HATTA HAKARETE VARAN YORUMLARI OKUMA BİLE. İNSANLAR BAZEN DOĞUMDAN SONRA DEPRESYONA GİRİP O MASUM MİNİCİK YAVRUYA BİLE BAKMAYI REDDEDİYOR İSTEMİYOR. ÇEVRENDEKİ İNSANLARA BAK, YÜZLERİ İSİMLERİ, DAVRANIŞLARI, KİŞİLİKLERİ, YAŞAM TARZLARI NE KADAR FARKLI DEĞİL Mİ? ÇÜNKÜ HER BİRİMİZ AYRI İNSANLARIZ. BİZDEN BİR TANE VAR BAŞKA YOK. HAL BÖYLEYKEN HERKESLE AYNI DÜŞÜNMEYİ, AYNI ŞEKİLDE DAVRANMAYI AYNI ŞEKİLDE SABRETMEYİ BEKLEMEK DÜŞÜNCESİZLİK OLUR. BİR BAŞKASI GÜÇLÜ BİR İNSANDIR.  EVLİLİĞİNİ, EŞİNİ, ÇOCUĞUNU, HASTA ANNE/BABASINI, ARKADAŞLARINI, İŞ/SOSYAL YAŞAMI HEPSİNİ AYNI ANDA YÜRÜTEBİLİR. BAZILARI İSE DAYANMA GÜCÜ AZDIR. SENİN YAŞADIĞIN DURUM GİBİ. DAYANAMAYABİLİR. BU ANNENİ SEVMEDİĞİN ANLAMINA GELMEZ. TEK TAVSİYEM DUA ETMEN. UNUTMA HEPİMİZ ENGELLİ ADAYIYIZ. İLLA YAŞLANINCA DEĞİL, BAŞIMIZA NE GELECEĞİNİ BİLMİYORUZ. SENDE BENDE HERKESTE AYNI DURUMA DÜŞEBİLİR. BUNU AKLINDA TUTARAK SABRETMEYE ÇALIŞ, ALLAH'A SIĞIN. ALLAH SABIR VERSİN.
Guest
Super Member
Yanıt: Yaşlı anneme bakarken her gün lanet okuyorum 2017/03/20 17:10:32 (permalink)
BEN YENİ ANNE OLAN BİRİ OLARAK YAZIYORUM; ANNE OLUNCA İNSAN ANLIYOMUŞ EVLAT NEDEMEK? ANNELİK NEDEMEK? İNANKİ BİRDEFA OF DEMİYORUM BEBEĞİME BAKARKEN ONA MAMA VERİRKEN LÜTFEN ANNENE İYİ DAVRAN ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN .HAKLISIN İNSAN BAŞINA GELMEDEN ANLAMIYOR BÜTÜN ZORLUKLARI BEN ANNEANNEME BAKAN BİRİ OLARAKTA ÇOK ZORLANDIM YÜZÜMDE YARALAR ÇIKMIŞTI SIKINTIDAN AMA KEŞKE BAZAN KIZIYORDUM ONA KIZMASAYDIM DİYORUM KENDİMCE ŞUANDA ARKADAŞIM ALLAH SANA SABIR  ANNENEDE ACİL ŞİFA VERSİN BOL BOL DUA ET RABBİM SENİN İMTİHANINI VERMİŞ SONUNDA MÜKAFATINIDA VERİR İNŞALLAH ANA BABA DUASINI ALMAK EN GÜZELİ OLAN İNANKİ SEVDİKLERİMİZİN KIYMETİNİ KAYBEDİNCE ANLARIZ ALLAHIM SANADA HAYIRLI BİR İNSANLA YUVA KURMAYI NASİP ETSİN
Guest
Super Member
Yanıt: Yaşlı anneme bakarken her gün lanet okuyorum 2017/03/20 17:21:06 (permalink)
 Allah yar ve yardımcın olsun fakat ben derim ki ilk öncelikle ne yaparsan yap sevgi ile yap inan o zaman zorlanmayacaksın ki mümkünse bunu annene  hissettirme Allah da senin karşina inş. istediğin gibi bir eş nasip eder hayırlı günler....
Guest
Super Member
Yanıt: Yaşlı anneme bakarken her gün lanet okuyorum 2017/03/20 17:28:39 (permalink)
Allah kimseye kimseye muhtaç etmesin. Üzüldüm öyle yazdığın için anne  baba çok kıymetli. Bir evlada bakmak büyütmek ne kadar zor.  Anneler karşılık beklemez bana baksın diye. Ama başına böyle bir şey gelmişse çare bulmak lazım. Bir kadın tutabilirsin temizliği için.  o zaten çok üzülüyordur seni engellediği için ama çaresiz. Sabret  Rabbim sana yardım eder. Hepsini bir arada yapabilirsin. Hayatına da devam et annene de bak. Arkadaşlarınla da buluş. Hem daha mutlu olursun, hemde işin gücün rast gider.
Guest
Super Member
Yanıt: Yaşlı anneme bakarken her gün lanet okuyorum 2017/03/20 17:43:50 (permalink)
10 yıl anneme baktım altını temizledim bir 100 yıl daha yaşasa bakardım. ölünce anlarsın, sanma ki ölünce rahata ererim boşluga düşüyorsun ugraşın kalmıyor. ayrıca ben evliydim ve eşimlede evimlede ugraşmak zorundaydım. anne gibisi varmı igrendigin o kokuları özlersin unutma bunu
Guest
Super Member
Yanıt: Yaşlı anneme bakarken her gün lanet okuyorum 2017/03/20 19:01:48 (permalink)
Tek kelime ile YAZIKLAR OLSUN SİZE!!!
okuryazargider
New Member
  • Toplam Mesaj : 2
  • Durum: Çevrimdışı
Yanıt: Yaşlı anneme bakarken her gün lanet okuyorum 2017/03/29 16:07:05 (permalink)
Ektiğini elbet biçeceksin. Ne yaşattıysan yaşamadan ölmeyeceksin.

Okudum , yazdım ve gittim. 
Guest
Hızlı Yanıt: (Tam Sürümü Aç)
  Gösterilen rastgele karakterileri girin
Gönder
Bağlantı spamını engellemek için bazı kısıtlamalar uygulandı.
Mesajınızdaki URL ler, imzalar ve özel mesajlar kaldırıldı ta ki ...
  • 99999 gündür üye olmanız gerekiyor;
  • 99999 mesaj göndermeniz gerekiyor;
  • Mesajlarınıza en az 99999 puan almanız gerekiyor (mesajlarınızın değerlendirmesine göre)
  • En az 99999 ödül puanınız olması gerekiyor;
Git: