Mesajı Yanıtla

Sıcak!Huzurlu bir tatil için keşfedilmemiş 10 muhteşem ada ülkesi

Yazar
gul_ce
Super Member
 • Toplam Mesaj : 106
 • Ödül Puanı: 0
 • Katılım Tarihi: 2015/05/10 01:25:19
 • Durum: Çevrimdışı
2015/06/30 01:22:27 (permalink)

Huzurlu bir tatil için keşfedilmemiş 10 muhteşem ada ülkesi

Huzurlu bir tatil için yeni adres arayanlara şimdiye kadar keşfedilmemiş, 10 muhteşem ada ülkesini bir araya getirdik.
Yaz tatili planlarınızı yaptınız mı? Henüz nereye gideceğinizi bilmiyor, popüler tatil beldelerindeki kalabalığa kapılmak istemiyorsanız, henüz keşfedilmemiş 10 ada ülkesine mutlaka göz atmalısınız. Huzurlu bir tatil garantisi sunan bu doğa harikası adalara bayılacaksınız!
 
1. Saint Vincent ve Grenadinler
 
Karayipler’in güneyinde, Saint Lucia, Barbados ve Grenada üçgeninde Saint Vincent ve Grenadinler’i bulacaksınız. Ülkenin on ana adasında Karayipler’den bekleyeceğiniz üzere ihtişamlı yanardağlar, kudretli şelaleler ve tabi ki rüya gibi sahiller ile karşılaşacaksınız. Saint Vincent ve Grenadinler’in kendine özgü güzelliklerinden biri ise Owia Tuz Gölü. Denizden izole bu göl adeta doğal bir havuz gibi.
 
Yüzmeye, güneşlenmeye ara verdiğinizde tropikal bahçelerini gezebilir, doğa yürüyüşlerine çıkabilir, cıvıl cıvıl çiçeklerin ve şirin köylerin büyüsüne kendini kaptırabilirler. Burası doğal olarak yeni evlilerin balayı için muhteşem bir yer. Stres veren her şeyden uzaklaşmak isteyenler ayrıca burada ”dijital detoks” yapıp ruhlarını tazeleyebilirler.
 
2. Vanuatu
 
Güney Pasifik Okyanusu’nun güneyinde bulunan Vanuatu’nun 83 adası, 250 bin kadar bir nüfusu barındırıyor. Bu adaların bazıları ”mavi delik” adı verilen, yeraltı kaynaklarının kireçtaşını çözerek oluşturduğu su birikintilerine sahip. Yeşillerin içinde büyülü, doğanın kendi elleriyle oluşturduğu koyu mavi bir havuzda yüzdüğünüzü hayal edin. Orada olmak istiyorsunuz değil mi? Bunların en bilineni ve en güzeli olan Nanda Mavi Deliği ise Santo adasında yer alıyor.
 
Sır gibi saklansa da Vanuatu çok fazla şey vaadediyor. Aktif yanardağlar, kültürel ve sportif etkinlikler ve festivaller, harika dalış noktaları (ki bunların arasında dünyanın kamuya açık en büyük gemi enkazı da var) ve daha da fazlası, hepsi bu küçük ada ülkesinde. Ha bu arada turkuaz okyanus sularından ve palmiye sıralı bembeyaz kumlardan bahsetmeyi unutmuşuz, onu da hatırlatalım.
 
3. Cook Adaları
 
Vanuatu gibi Güney Pasifik’te yer alan Cook Adaları büyük ihtimalle bu listedeki en ”meşhur” ülke. 15 adadan oluşan Cook Adaları’nda yaklaşık 20 bin kişi yaşıyor, ve bu adaların her biri kendi özgün karakterine sahip.
 
Mesela Aitutaki balayı adası olarak biliniyor. Atiu adası ise ”Kuşlar Diyarı” olarak çevrilen Enuamanu takma ismine sahip. İnsan eli değmemiş, stres nedir bilmeyen bu cennet vatan keyfili bir tatil için birebir.
 
Haberin devamı ve resimler için:

****://****.pegarose.com/huzurlu-bir-tatil-icin-kesfedilmemis-10-muhtesem-ada-ulkesi
 
Guest
Super Member
 • Toplam Mesaj : 61880
 • Ödül Puanı: 0
 • Katılım Tarihi: 2014/12/18 17:22:41
 • Durum: Çevrimiçi
Yanıt: Huzurlu bir tatil için keşfedilmemiş 10 muhteşem ada ülkesi 2017/09/07 08:46:39 (permalink)
yahu tatili ne yapacan len eğer başka paran varsa tatil parasını yiyecek bi lokma ekmeği olmayanlara ver zaten o zaman dünya kadar sevap etmiş oluyorsun ve inşallah ozamanda cennete gidersin
Guest
Super Member
 • Toplam Mesaj : 61880
 • Ödül Puanı: 0
 • Katılım Tarihi: 2014/12/18 17:22:41
 • Durum: Çevrimiçi
Yanıt: Huzurlu bir tatil için keşfedilmemiş 10 muhteşem ada ülkesi 2017/09/07 08:53:19 (permalink)
yahu tatili ne yapacan sanki biz çok tatile gittik benim milyarlarım olsa gitmem oparanın bağzısını yiyecek bi lokma ekmeği olmayanlara veririm ozaman dünya kadar sevap işlemiş olurum allahın huzuruna geldiğimde inşallah cennete gidicem
Guest
Hızlı Yanıt: (Tam Sürümü Aç)
  Gösterilen rastgele karakterileri girin
Gönder
Bağlantı spamını engellemek için bazı kısıtlamalar uygulandı.
Mesajınızdaki URL ler, imzalar ve özel mesajlar kaldırıldı ta ki ...
 • 99999 gündür üye olmanız gerekiyor;
 • 99999 mesaj göndermeniz gerekiyor;
 • Mesajlarınıza en az 99999 puan almanız gerekiyor (mesajlarınızın değerlendirmesine göre)
 • En az 99999 ödül puanınız olması gerekiyor;
Git: