2015/04/21 11:20:02
Forum Kullanıcısı
Tüp bebek anne olmak için kesin çözüm müdür?
2015/04/24 14:14:28
Guest
merhabalar,

sorunuz gezinirken dikkatimi çekti, bende tüp bebek tedavisi oldum, ve başarılı oldu, şimdi Allah nasip ederse bebeklerimizi kucağımıza alacağımız günü bekliyoruz.
kesin çözüm diye bir şey yoktur. bir seçenektir her zaman. biz iki yıl boyunca normal yollarla olması denedik, aşılama yaptık ancak PKO rahatsızlığımdan ve bunun yan etkilerden dolayı başarılı olmadı. tüp bebek yapmaya karar verdiğimizde de doktorum bana %100 olacak diye bir şey olmadığını bunun bir yöntem olduğunu anlamam gerektiğini, zorlu bir süreç olacağını, çok umut bağlamamı ama yine de çok da umutsuz olmamam gerektiğini defalarca anlattı, ta ki ben gerçekten kabul edene kadar. 
bu tarz işlemlerde her zaman duyguları kontrol etmek kolay değildir, ama elinizden geldiğince mantıklı olmaya gayret gösterin. 
doktor ve ekip çok önemli, bunu da unutmayın, şayet doktorunuza güvenmiyorsanız, hiç bu işe girmeyin. ben iki yıl boyunca doktor aradım, en son gerçekten güvendiğim doktoru ve ekibi bulana kadar. 

umarım her şey dileğinizce olur

başarılar

2017/08/03 13:33:42
AyşeEskişehir
Merhaba!
Tecrübem hakkında anlatmak isterim size kızlar.
28 yaşındayım. Çok bebek istedim ama kendim doğuramam. Sağlık ile problem var. Ne yaptığımızı kocamla uzun bir zaman süre düşünüyorduk. En sonunda zorla kararımız verdik. Taşıyıcı annenin yardımcısı annebaba olduğumuz tek bir şanstır. Ben o zaman çok şüpheleniyordum kendimi üzüyordum çünkü ne olacak bilmiyordum. Dostlarımız bize klinik ile çok yardık ettiler. Ukrayna’daki BioTexCom kliniğini tavsiye ettiler. Bu klinik daha popüler ve Avrupa karşılaştığında ucuz...Ben önce kararsız kalıyordum başka ülkeye gitmek istemedim ve Kıbrıs’ta tüp bebek merkezleri var. Hep avantajlara eksiklere dikkat ettim sonunda Ukrayna’ya geldik. Biz tam havalimanda karşılanıp otele götürüldük ve sonra gerçekten fahişti.  Biz cok yorulduk çünkü trafik kalabalık şiddetli sıcak yollar kötü. Zar zor otele varmışız. Klinik kale gibi görünüyormuş) Çok güzelmiş ama yine de orada çok kalabalık küçük bebeklerle pek çok  anne varımış. Gürültü hayhuy hiçbir şey anlaşılmaz!!! Sözleşmeyi dizimizde imzalıyorduk......ama genel olarak Kıyivi beğenmedim. İnsanlar kaba. Özellikle küçük kafeteryalarda. Kocamla çok yeri ziyeret ettik. Taşıyıcı anne ile karşılaştık. İyi akılı bir kız. Mariya 8 aylık hamile. Sevgili erkeğimizi çok bekleriz) Ben mutlu kocam da çok mutlu) Doğuma için Ukrayna’ya gelmemizi çok bekleriz şimdi.

Varolan forum hesabımı kullan

Sosyal medya hesabımı kullan